Stany Zjednoczone, chociaż nie należą do grupy wybitnie egzotycznych krajów świata, są jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych wybieranych przez ludzi mieszkających w europie. Jedni marzą o tym, aby tam zamieszkać i spełnić swój „american dream”, inni odwiedzają rodzinę lub przyjaciół, a jeszcze następni podróżują by po prostu poznać odmienną kulturę, i pozwiedzać interesujące miejsca na świecie znane przeważnie z posterów lub filmów. Ze względu na to, że loty do Stanów Zjednoczonych są dosyć drogie, dobrze byłoby dobrze zaplanować całą wycieczkę i pobyć tam nieco dłużej. Trzeba wziąć pod uwagę również, że dlatego, że kraj ten jest ogromny, samo podróżowanie na terytorium Stanów Zjednoczonych zajmie dużo czasu i także pochłonie sporą ilość środków finansowych.

Co takiego mogą nam zaoferować Stany Zjednoczone?
Jest to kraj ogromny i zdecydowanie bardzo zróżnicowany. Mimo, że istnieje opinia, że jest to kraj ubogi pod względem kulturowym, to jednak tak na prawdę, może on się pochwalić relatywnie sporym zróżnicowaniem etnicznym, jak i interesującą kuchnią, która w przeciwieństwie do krążącej opinii w żadnym wypadku nie składa się głównie z hot-dogów, popcorn’u i tostów. Na przykład, na południu kraju królują potrawy z widocznym wpływem kuchni meksykańskiej, takie jak chili con carne lub obłędne burrito – ogólnie tak zwane Tex-Mex. W Stanach Zjednoczonych są także regiony, w których w ciekawy sposób przyrządzane są owoce morza i różne inne specjały.
Do zdecydowanie ciekawych regionów USA należy,między innymi, Oklahoma, gdzie istnieje możliwość by napotkać kolonie rodowitych Indian. Ci rdzeni mieszkańcy USA nie mieli najprzyjemniejszego życia i ostatecznie teraz niestety mieszkają głównie na stworzonych specjalnie do tego celu odgrodzonych obszarach nazywanych rezerwatami.

Wszyscy znajdą coś dla siebie
Interesującym regionem Stanów Zjednoczonych jest Alaska, czyli stan oddzielony od reszty kraju, mieszczący się na północnym wschodzie (po wschodniej stronie Kanady). Alaska jest wyjątkowym miejscem, zarówno z uwagi na oryginalną kuchnię, jak i przyrodę – obydwie wynikające z panującego tam klimatu chłodnego i subpolarnego. Można tam na przykład skosztować ciekawie przyrządzonego mięsa z renifera.
Z innej jednak strony, wszyscy Ci, przepadający za odrobinę cieplejszym klimatem, niż ten panujący na Alasce, z całą pewnością zainteresują się Florydą, gdzie mieści się tak popularne i modne, kultowe Miami.
Pasjonatów historii i polityki (i nie tylko, oczywiście) ucieszyłaby wizyta w Waszyngtonie, a zakochani w wielkich miastach z ochotą odwiedzą Nowy Jork by przespacerować się przez Manhattan i wypić drinka w jednych z najpopularniejszych lokali na świecie.
Miłośnicy natury także znajdą w Stanach Zjednoczonych coś dla siebie – ta grupa podróżników najczęściej podąża szlakami parków narodowych, odwiedzając takie punkty na mapie jak Park Yellowstone, Wielki Kanion czy wodospad Niagara.
Decydując się na podróż do Stanów Zjednoczonych należy pamiętać o tym, że niezbędne jest uzyskanie odpowiedniej wizy do tego kraju oraz o tym, że straż graniczna może zawrócić nas z powrotem nawet po wylądowaniu na terytorium USA. Samo uzyskanie wizy nie należy do najłatwiejszych procedur. Niemniej jednak, zdecydowanie warto jest zwiedzić ten kraj chociaż jeden raz.