Jeśli potrzebujesz miejsca, gdzie Twój milusiński może spędzić wakacje w ekscytujący sposób i zapewnić sobie wspomnienia na całe życie – zdecyduj się na wysłanie go na wczasy w górach. Nawet jeśli Twoja pociecha nie doceni w pełni widoków na imponujące górskie wierchy, z pewnością przemówi do niej duch przygody i oderwania się od szarej miejskiej rzeczywistości. Fantastycznym miejscem na wakacyjną wyprawę są Bieszczady – dalekie od cywilizacji, umożliwiające szansę na kontakt z naturą i nie zanieczyszczoną wciąż naturą, pełne bezludnych ścieżek i szlaków turystycznych, po których można spacerować cały dzień i nie natknąć się na żywej duszy. W takich warunkach nawet zblazowany nastolatek poczuje, że to urlop jego życia i nie zatęskni za swoją miejską dżunglą. Pewnie zatęskni za to za zasięgiem sieci – ale ten mankament będzie mu doskwierał najwyżej przez kilka dni. Potem zajmie go przeżywanie przygody – nocowanie w namiocie, rozpalanie ogniska, golonka pieczone na ogniu. A po powrocie będzie się chętnie chwalić wszystkim znajomym na portalach społecznościowych.
Jeśli jednak nieprzystępne bieszczadzkie góry to cel zbyt daleki – niezłą będą kolonie w Beskidach. Bliżej cywilizacji i wierzchołki nie tak odludne, ale magiczne i jeszcze nie tak zdegradowane przez tłumy jak chociażby Tatry.
Czy warto jeździć na wakacje w górach? Oczywiście, że tak! Góry uczą wrażliwość, odpowiedzialności i dają wytchnienie od wielkomiejskiego hałasu i stałego pośpiechu, który nam na co dzień towarzyszy. Niebywałe widoki i niezapomniana przygoda gwarantowane! Jednocześnie też należy wziąć pod uwagę fakt, jak bardzo podróż taka może pozytywnie wpłynąć na rozwój młodego człowieka.