Myśląc nad miejscem spędzenia wakacji często mamy problemy z wyborem. Niestety jest więc ciekawe gdyż na świecie istnieje tyle interesujących miejsc, iż wybór zapewne istnieć jasny sposób. Powinniśmy zwrócić fakt na dwa punkty na turystycznej mapie świata.
Miejscem, który oferuje prawdopodobnie najwięcej atrakcji w Europie, są zdecydowanie Włochy. Region ów nie jest wyjątkowo daleki a a jesteśmy w stanie dostać się tam jeszcze samolotem. Jeśli mowa o Włochy to Wenecja jest pewnym z najważniejszych atrakcji. Że wszyscy, którzy tam odwiedzili podekscytowani i oczarowani systemem kanałów. Ogromne doświadczenie robi i bazylika, która znajduje się na placu. W ogóle cała architektura zachwyca swoim charakterem i formą. Turyści mogą popłynąć gondolą po licznych kanałach albo niewielkim statkiem po głównym kanale tego miejsca, czyli Canale Grande. Stanowi wówczas szczególne doświadczenie i centrum to jesteśmy w stanie polecić faktycznie wszystkim.
Drugim wartym zwiedzenia miastem jest Lizbona. Stanowi ona w swym regionu znacznie mniej atrakcyjna może ze względu na wielką odległość. Transport busem, jest dosyć męcząca. Wszystko zawsze zależy od standardu i zorganizowania. Jeśli chodzi o takie miasta jak Lizbona zwiedzanie ich stanowi dobrą przyjemnością. Czuć już zdecydowanie inny klimat. Dodatkowo liczba zabytków jest ogromna. Wartym zwiedzenia jest dom św. Jerzego panujący nad tym miastem. Architektura całego miasta wprowadza w zachwyt i jest warta zainteresowania.
Rejonów, jakie trzeba zobaczyć jesteśmy w stanie by wymieniać bez liku, jednak dwa wymienione są na pewno warte zwiedzenia.