Z bogatego estońskiego dziedzictwa i wielu ciekawych budynków, które prezentują swoją przeszłość słynie Tallin, który gromadzi ogromne ilości imponujące zabytki i pomniki, być może z których najbardziej atrakcyjnym jest prawosławny świątynia Aleksandra Newskiego, który dominuje nad znaczną częścią miasta, albowiem zlokalizowano go na szczycie wzgórza. W Tallinie znajduje się również wiele innych przybytków, które stały się znaczącymi punktami orientacyjnymi w Tallinie. Zalicza się do nich zamek Toompea na Toompea Hill (Wzgórze Katedralne). Znany lokalnie jako Castrum Danorum, zamek Toompea jest jednym z najbardziej znanych i łatwych do odszukania zabytków Estonii, został on wzniesiony z drewna w X wieku.
Wpisując w wyszukiwarkę frazę: „Tallin warte odwiedzenia” zyskamy dużą liczbę źródeł, które na pewno będą pomocne przy planowaniu swojej trasy zwiedzania.
Następnym miastem godnym zwiedzenia jest Mińsk. Stalinowska budownictwo Mińska może być numerem jeden pośród powodów dla których warto spędzić kilka dób w stolicy Białorusi. Znajduje się tam mnogość zabytków i posągów, które są niezwykle wspaniałe. Komuniści tworzyli wielkie pomniki wzniesione na cześć miast, które miały stanowić opór przeciwko Niemcom, dlatego też natrafimy tam wiele posągów wierszokletów, kompozytorów, autorów i polityków z Białorusi. Wiele dzieł sztuki realizmu społecznego takich jak rzeźby i mozaiki ścienne nadal można doświadczyć na ulicach i wewnątrz budynków w Mińsku. Najbardziej godne podziwu są Kolumna Zwycięstwa, wyspa łez, pomnik Jakuba Kołasa i oczywiście pomnik lidera.