Bułgaria była dla rodaków jednym z najchętniej wybieranych destynacji turystycznych w czasach PRL-u. Powód był prozaiczny – Bułgaria podobnie jak Polska, stanowiła jednym z państw tzw. bloku komunistycznego. To, czym już w tamtych czasach mogła się Bułgaria pochwalić to miejsce wczasowe Złote Piaski. Zlokalizowany nad Morzem Czarnym, został wzniesiony w latach 50. dwudziestego wieku. W latach realnego socjalizmu był to dla krajan powiew zza Żelaznej Kurtyny, jako że kraje kapitalistyczne nie były dla nas tak łatwo dostępne, a jeśli już, to ceny były nie do zaakceptowania.
Po zmianie ustroju, Polacy uzyskali dostęp do plaż całego świata i Bułgaria ze swoimi Złotymi Piaskami zeszła na dalszy plan i nieco utraciła na atrakcyjności. Ale, podobnie jak w naszym państwie, tak i w Bułgarii, przegoniono Zachód pod względem klasy. Efektem tego, obecnie dla chcących udać się na wolne Bułgaria Złote Piaski to jeden z celów poważnie branych pod uwagę.
Kompleks Złote Piaski nie ustępuje bowiem w żadnym aspekcie najbardziej wspaniałym kompleksom na globie. Gorąca, niemalże gwarantowana pogoda, przeogromny wybór hosteli i pól kempingowych, ogromny duży wybór atrakcji dodatkowych to tylko kilka z największych zalet. A do tego wliczyć należy jeszcze jeden niezwykle ważki atut – wakacje Bułgaria Złote Piaski wychodzą dużo taniej niż urlop choćby nad Morzem Śródziemnym. Ceny są na tyle małe, że dostępne dla szerokiego grona urlopowiczów. Ponadto, stosunkowo niewielki dystans sprawia, że podróż jest krótka i mało nieprzyjemna.
Złote Piaski znów są modne i warto zapoznać się z ofertą biur podróży oferujących wczasy w Złotych Piaskach!