Argentyna, kraj znajdujący się w Ameryce Południowej, to istny raj dla podróżników. Jest to jeden z bardziej rozwiniętych krajów tego obszaru globu, o dosyć niezłej jakości życia. W tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie – ten obszerny powierzchniowo kraj jest bardzo zróżnicowany, chociażby jeżeli chodzi jedynie klimat. Na północy kraju panuje klimat podzwrotnikowy, czyli zdecydowanie ciepły i wilgotny. Idąc dalej wgłąb kraju jest klimat podzwrotnikowy kontynentalny, a zatem suchy jednak również ciepły. Na południowym krańcu, na wyspie o nazwie Ziemia Ognista, panuje klimat chłodniejszy, subpolarny.

Natura w Argentynie
Ze względu na tak zróżnicowany klimat panujący w tym państwie, fauna i flora jest także niesamowicie ciekawa. Pośród najbardziej charakterystycznych i interesujących dla nas, Europejczyków, gatunków zwierząt można tam spotkać małpy, jaguary, pancerniki, tukany, lwy morskie i mnóstwo gadów. Pośród ryb bezwzględnie największą i jednocześnie przerażającą atrakcją są piranie. Dla wszystkich miłośników przyrody na liście atrakcji zdecydowanie muszą znaleźć się są parki narodowe Iguazú, Lanín, Nahuel Huapi oraz Los Glaciares – trzeba je odwiedzić oraz przekonać się, jak bardzo inne od europejskiego jest środowisko naturalne tego kraju.

Kultura i sztuka
Dziedzictwo kulturowe tego kraju jest stosunkowo bardzo zakorzenione w europejskiej tradycji za sprawą emigrantów z Europy. Inspiracje europejskie widoczne są zarówno w uprawianych przez Argentyńczyków sportach, jak i kuchni, której, spora część ma korzenie w kuchni europejskiej z basenu Morza Śródziemnego. Dlatego, że najczęstszą religią na tym terenie jest wiara katolicka, także zwyczaje i święta przypominają te europejskie. Różnica, niby mała, ale w istocie wystarczająca, by kraj ten okazał się interesującym kierunkiem podróżniczym jest taka, że każde święta obchodzone są niewiarygodnie hucznie – z całą masą pysznego jedzenia i zabawą aż do wczesnych godzin porannych.

Taniec i muzyka Tango
Taniec Tango jest chyba najbardziej rozpoznawalnym elementem tego kraju. Zmysłowy, pełen energii i pełen emocji jest zdecydowanie najbardziej znaczącym tematem kultury – nie tylko taniec, jak i muzyka. W tańcu obowiązuje parę bazowych kroków, natomiast najczęściej obserwuje się improwizację oraz bardzo silną bliskość tancerzy. Charakterystycznym instrumentem muzyki tanga jest bandoneon. Tango jako część światowego dziedzictwa kulturowego niematerialnego jest wpisane na listę UNESCO.

Napar Yerba Mate
Wywodzący się z południowej części Ameryki napar z ostrokrzewu paragwajskiego jest obecnie popularny chyba wszędzie. Pija się go w odpowiednio do tego celu wydrążonych naczynkach z tykwy wyposażonych w odpowiednią słomkę zwaną „bombilla”. Kubeczki napełniane są suszem ziołowym do objętości około 3/4 a następnie zalewane ciepłą wodą o takiej temperaturze, żeby od razu nadawało się do picia. Yerba Mate znana jest ze swoich właściwości pobudzających, dzięki wysokiej zawartości substancji nazywanej mateiną, o działaniu zbliżonym do kofeiny. Badania naukowe dowodzą, że Yerba Mate jest ogromnie bogata w antyoksydanty, które mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm.
Argentyna, choć z jednej strony podobna kulturowo do Europy, z drugiej strony jest ogromnie ciekawym regionem podróżniczym. Warto więc odwiedzić ją i poznać niespotykane w innych częściach świata obyczaje.